Články

Spolu na Špičák

Autor Věra Engeová • Publikováno 12.05.2018

V květnu letošního roku jsme pomohli s organizací krásné akce „Spolu na Špičák“. Pořádali ji lékaři z transplantační jednotky motolské nemocnice spolu se spolkem Donor (sdružení, které zajišťuje podporu a psychosociální pomoc pacientům po transplantaci, jejich rodinám a zdravotnickému personálu).

Každý rok si organizátoři vyberou jiný vrchol, který spolu se svými pacienty zdolají. Pro letošní 3. ročník si vybrali náš Špičák. Výstup zdolalo 250 účastníků z celé republiky. Byli to především bývalí pacienti po transplantaci kostní dřeně na Klinice dětské hematologie a onkologie 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice v Motole v doprovodu svých rodinných příslušníků a dárců kostní dřeně. Naše sdružení pro účastníky výstupu připravilo několik soutěží, kterých se s velkou radostí zúčastnili děti i dospělí.

Vzhledem k tomu, že výtěžek Běhu naděje v Jiřetíně pod Bukovou je již několik let věnován právě Klinice dětské hematologie a onkologie 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice v Motole, bylo pro nás radostí podílet se na této akci a setkat se nejen s personálem kliniky, ale i s pacienty. Obdivujeme jejich sílu a přejeme všem pevné zdraví a spoustu zdolaných vrcholů.

Fotogalerie na stránkách deníku Naše Jablonecko

Partneři a sponzoři

Obec Albrechtice v Jizerských horách

Obec Jiřetín pod Bukovou

Obec Josefův Důl

Tesařství Petr Smutný

VESPO s.r.o.

MUDr. Karel Stuchlík